marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
y = 7x + 20 4x - y = -11 solve by substitution
Another term for real interest rate is O A. annual percentage yield B. rate of return C. compound interest D. nominal interest rate
I need help making a proof for geometry! Here is the question… There are 2 parts I have to make a proof and then I also have to find the measures of AB and AC!
These days it seems like almost everyone wants to be greener. A new generation of shoppers wants to do its regular shopping but be less wasteful. If possible, t
PLEAS ANSWER QUICKLY!!! 100 POINTS!!!!!!!Hope is the thing with feathersThat perches in the soul,And sings the tune without the words,And never stops at all,And
How may terms Van Buren went for
Jessie hits a foul ball straight up in the air during a softball game. Assuming all energy is conserved, at what height did the 3 kg ball travel if it had a vel
A 5 paragraph essay on Unit 3 - Evidence Based Argument Set pls someone help me write this essay its urgently need today
Kevin uses 36 ounces of dried apples and 18 ounces of dried cranberries to make a fruit snack. He plans to sell the snack in 1\2 containers. How may containers
Describe how to compare the two ratios 5:8 to 7:9. Tell each step to set up the ratios, then explain what to do to be able to compare the ratios. Finally make s