iwow
iwow iwow
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Respuesta :

voilet12345
voilet12345 voilet12345
  • 03-11-2021

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56

Answer Link

Otras preguntas

write 2.1 repeating as a mixed number PLEASE show the work or steps
Someone pls help me I will make you Brainly
Find the measure of the angle indicated in bold.
b. Analyze Why was there competition between ranchers and farmers to settle in the Great Plains?
Help me please I just need help
u=√3 - i and v= 1+ i√3 what is the product of u*v in trigonometric form?
my question is this pic below this
what is an ophthalmologist? (In your own words)
how do election impact the legal system
the planets eccentricity in order least to greatest​