beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between displacement and double displacement reactions?Write equations for these reactions?
name 2 sound devices and what type they are from the song Where Is The Love by the Black Eyed Peas.
One way to show that a statement is NOT a good definition is to find a _____ converse.conditional.counterexample.biconditional.
What is the difference between displacement and double displacement reactions?Write equations for these reactions?
Round 13 513 to the nearest thousand
Write this statement as a conditional in if-then form: All triangles have three sides. A) If a figure is a triangle, then all triangles have three sides.B) If a
Any number that is divisible by 3 is also divisible by 9.Find a counterexample to show that the conjecture is false.18274548
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies neither inequalities
Solve the system of equations.3x+3y+6z=33x+2y+6z=74x+4y+7z=4
Round 13 513 to the nearest thousand