beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between Benedict’s test and Barfoeds test?
Select the correct answer. Consider these functions: px) = 5x + 2 g(x) = x2 - 1 What is the value of g(4-1))? A. 2 B. 00 C. 22 D. 48
(Select all that apply.) Choose the parts of the body which incorporate cartilage. adult skull ears nose larynx mouth teeth trachea
who discovered cell?​
Why cities grew in popularity during the industrial revolution? (Summarize in 2-3 sentences)
According to O*NET, what are common work styles needed by Recreation Workers? Select four options. concern for others dependability recognition O self control s
Find the value of x, then use that value to determine each angle measure of the triangles below.
what is meant by indeterminate sentencing?​
Atoms of most elements are less likely to react when they have A. 2 valence electrons B. 4 valence electrons C. 6 valence electrons D. 8 valence electrons
BRIEFLY EXPLAIN HOW YOU FOUND YOUR ANSWERS FOR #4 4. 2y = – 4x + 12 y = - 2x + 4