victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

The Walker Vikings points scored per game for their basketball games this season were: Home: 90,87,86,81,93,78,49,94,69,82,80; Mean points scored per game: ≈ 8
Why did I write the question I don't know, but I do love eating food.
Fundamental characteristics of ecosystems include
please help asap!!!!!
What do you think is going on in this artwork? What do you see in the artwork that makes you think that? (provide evidence for why you think those things!) Why
Given the rectangle, find all the missing angle measures based on the given angle.
Plssss will give Brainliest
Solve log base 2 of one sixteenth.
I really need help I have 6 min left!!!
Colonists did not like the idea that as a British Colonist, a person was required to prove their innocence versus the idea of A. innocent until proven guilty B.