aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

which of the following weapons helped continue the stalemate on battlefields during world war 1
What is a complex sentence? a. a sentence with no subject b. a sentence that consists of one independent clause c. a sentence that contains both an independe
What right does the Constitution recognize with the Third Amendment? A. The right of people to have their cases heard by a jury B. The right of people to
What is the value of x in the figure above? ^^
What is the hottest water a person can stand?
The ratio of boys to girls is 5 to 9. If there are 120 more girls than boys, how many boys are there? Can you please show work or tell how you did it. Giving Br
oigan me pueden dar un resumen del primer tratado de lazarillo de tormes
is 3/5 greater then 3/6
Who says "Good fences make good neighbors"? A. A faceless bureaucrat B. Death C. Someone in the Metro D. The poet's neighbor URGENT!!!!!!!!
In which area of the world did agriculture begin to develop between 9000 BCE and 1000 BCE?