yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

DOES STONE DISPLACE MORE WATER THAN ITS WEIGHT
PLZ HELP ASAP ITS KHAN WILL GIVE 5 STARS AND HEART AND 10 POINTS AND BRAINLIST
Name the alkyne. Spelling and punctuation count.
I need help ASAP!!! Please explain how to solve the answer.
Climate and topography are the main reasons behind differences of life style from south to north in Nepal. Justify the statement with examples.​
Most reactions, including enzyme-catalyzed reactions, proceed faster at higher temperatures. However, for a given enzyme, the rate drops off abruptly at a certa
if n(p(a)) = 256. find n(a)​
48 students is 80​% of how many​ students?
look below for the image
http://sonepoxyfico.vn/danh-muc/1/son-chong-nong-mai-ton.html