rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

hellppp plsss will hibe brainliest answer
Plz answer this question I
Identify the English cognate for each French, German, and Spanish word used in the sentences below. I got caught telling a lie, and my French grandmother advis
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️HELPPPPPPPP NOWWWW and any other questions on my page recently ill mark you brainliest
express 180 as a percentage of 200​
Guys I need help... will mark brannliest IF CORRECT
Look at the image, read, and select the correct option. Image 01, Clock showing eleven fifty five. Image 02, Clock showing five after twelve. Image 03, Clock sh
Select five (5) items that are applicable to an ideally designed ergonomic workstation. Question 1 options: A) Peripherals close to the workstation B) An ergo
PLS HELP ME ASAP I DONT HAVE TIME. IT ALSO DETECTS IF ITs RIGHT OR WRONG.
Could someone explain to me how to get the equation for slope off of a graph? It would be greatly appreciated:)