jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Two examples of an insulator
what's the answer for 7x-2=26
help me with this maths literacy
Directed pressure causes
How many milliliters of water are in each 7 beakers
what is the meaning of ingestion
One goal of tqm is to focus on rather than of problems
Your teacher has assigned you to write a research paper on the US Revolution war, but you aren't familiar with this era. What graphic organizer would be best to
Which lines from Book 13 of Homer's Odyssey depict the theme of disguise?
what are 2 function of the circulatory system