GeekGirl111
GeekGirl111
02-01-2017
Mathematics
contestada
what happens when a problem says per pound
Respuesta :
JacobHardy00
JacobHardy00
02-01-2017
You need to multiply because it will probably will say 9 dollers per pound that means it will cost you 18 dollers for 2 pounds
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
if M (-4,5) is reflected over the line y=x, what are its new coordinates?
An insulated cooler holds 184 ounces of lemonade. How many full 12.4 ounce glasses of lemonade can be poured from the cooler? I'm assuming its 184 divided by 12
Using the ABC Technologies Inc., Q1 2012 Sales spreadsheet, analyze the data on Q1 2012 Sales identifying the following: >Monthly sales by Product >Quarte
Mark each statement if it correctly describes a Hindu belief about the sacred powers of the Ganges. A. By bathing in the Ganges, Hindus can cleanse themselves o
find the unit rate kenny reads 5/8 pages in 2/3 minutes
Aside from low birthrates and high death rates, what can cause a country's population to decline? emigration increased food supplies diffusion immigration
By tradition, when does the presidential campaign begin? A. In September, following the national convention B. After a candidate has gained enough electoral vot
For the first 11 years of its existence, which governmental system did the United States use? a. monarchy b. confederation c. federation d. theocracy
Maggie bought 2 boxes of cupcakes for her daughters. She ate one cupcake herself and told her 3 daughters to share the remaining cupcakes equally. If there were
The table shows the amount that each person spend on snacks, games, and souvenirs the las time they went to the carnival. Sinea- snacks $5/ games $8/ souvenirs