taylormilam0131 taylormilam0131
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Raul pays for three
muffins with a $10 bill.
The cashier then gives him
$2.86 in change. What
was the cost of one
muffin?

Respuesta :

funtimewolfyquartz
funtimewolfyquartz funtimewolfyquartz
  • 01-10-2021
The answer is $7.14!

All you have to do is subtract 10 by 2.86.
Answer Link
andrewdelarosa03 andrewdelarosa03
  • 01-10-2021

Answer:

The answer is $2.38 I think

Step-by-step explanation:

10- 2.86 = 7.14

7.14/3 = $2.38

Answer Link

Otras preguntas

what benefit did the Louisiana purchase provide
Help me. Jsjsbeisbehebeeueebejebeheheheeheh
HELP I DONT GET #10! PLZ HELP!
What was this significant of the American victory at the battle of Saratoga?
What is a substance that can be formed through the iconic bonding of an anion and a cation?
urmar has 5 dimes in his left pocket.He has 3 dimes in his right pocket. A dime is worth 10 cents How much money does Umar have? draw a bar diagram to help answ
21 feet to 8 yards write a ratio as a fraction in simplest form without any units
I don’t really understand what 2:3 means and how do I find the answer?
solve the proportion 5/12=y/15
When abigail relates her version of what happened in the forest, what lends credibility to her story? Does paris believe her? Why is he interested if her name i