prashanthdmello3 prashanthdmello3
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 kg onions is ₹ 21. One kg onions will cost .......


STEP BY STEP EXPLANATION NEEDED


PLS ANSWER I WILL MARK AS BRAINLIST

+10POINTS

Respuesta :

sabinatmg
sabinatmg sabinatmg
  • 02-09-2021

Answer:

t

The cost of 34 kg onions=RS21

then,

the cost of 1kg onions=?

Now,

34kg=RS21

1kg=21÷34

1kg=0.61

hope it helps you!!

stay safe healthy and happy!!

Answer Link

Otras preguntas

O texto afirma que o desejo pela doçura do açúcar "moldou a história humana". você concorda com a afirmação? justifique
How many enantiomeric pairs are possible for an aldohexose? a.2 b.4 c.8 d.16?
1.what is the variable and cofficiant of 7b. 2. what is the variable and ceofficient of 5n . what is the varible and coff of 4y . whats tge variable
A tennis rocket is on sale for $70. It was Discounted 10%. What was the last original price of the item?
divide using long division (x^2-13x-48)÷(x+3)
Question should I prefer to receive guidance from my superiors or peers before I take action in the work field
What kind of ocean ecosystem did the author of this text ask questions about
We need normal flora in order to A. help keep our bones strong. B. help aid in elimination of toxins. C. help aid in the digestion of the food that we
How are nuclear decay rates different from chemical reaction rates?
The Eighteenth Amendment to the Constitution was repealed because A) the President vetoed the Amendment. B) women demanded the right to suffrage. C) the Supre