frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Suppose that for a particular firm the only variable input into the production process is labor and that output equals zero when no workers are hired. In additi
A newspaper provided a "snapshot" illustrating poll results from 1910 professionals who interview job applicants. The illustration showed that 26% of them sai
Use the following matrices to perform the indicated operation, when possible. (If not possible, enter IMPOSSIBLE into any cell of the matrix.) C = 9 3 1 2 D = 4
Write the answer for the following question : (1) Adónde fue Carlos anoche?(2) Cómo fue el partido? Por qué?(3) Adónde fueron Katarina y Esteban anoche?(4) Y E
(1) Te ____ bien las faldas y los vestidos. (2) A Jimena y a Juan Carlos no les ____ la lluvia.(3) No les ____ estar enojados.(4) Les ____ probarse ropa en las
Who produced the first image in June/July 1827, in which chemicals were used on a metal play inside a camera obscure
Waters Department Store had net credit ales of $16mil and cost of goods sold of $12mil for the year. The average inventory for the year amounted to $2mil. inven
Mis amigos Loles, Antonio y Karen (1) preguntan a mí si quiero ir a Italia con ellos este verano. Yo (2) digo: "¡Sí, sííí, síííííí!". Ellos (3) quieren pe
HELPP!!! PLEASEx is directly proportional with y. Write an equation that shows the relationship if y=6 and x=1.
What method does a GSM network use to separate data on a channel? SIM CDMA TDMA TDM