Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not one of the major categories of intangibles?(a)Contract-related.(b)Financing-related.(c)Artistic-related.(d)Marketing-related.
Sketch the graph of the function f(x) = x + |x|.
Twice a number is one WRITER
Rodriguez Corporation issues 19,000 shares of its common stock for $152,000 cash on February 20. Prepare journal entries to record this event under each of the
350 −Ω resistor and a 6.40 −μF capacitor are connected in parallel to an ac generator that supplies an rms voltage of 220 V at an angular frequency of 360 rad/s
Mis amigos no quieren alojarse en el albergue y yo _________.
Which of the following people would have been a member of the third state
The Black Codes effectively continued which of the following? Acceptance by plantation owners of the freed slaves' change in status and earning power Restrict
Aaron wants to study people’s reaction to violent images. He lets all the participants of his experiment know that they will be subjected to violent images and
What does it mean for two fractions to be equivalent? For two ratios to be equivalent?