makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

Multiply 2+√10 by its conjugate and simplify.
(A Raisin in the Sun) What does the deal Mr. Lindner offers the Youngers most likely symbolize? A. The future B. Opportunity C. Injustice D. The American Dr
Solve for b. -36 + 2.5 = 4
What’s the difference between 4, 7/9 and 2 1/2
Find of 14. 3/7 A. 3 B. 5 C. 6 D. 2
2 tickets cost $14. How many tickets can you buy with $63?
please help with equivalent ratios
Which of the following is NOT true about Sumerians? a. They were monotheistic, worshiping one main god. b. They saw the king as the intermediary between the peo
From time to time, the Supreme Court has extended civil rights protections to groups that historically have been denied rights guaranteed to other Americans. So
According to the Frank-Starling Law of the heart, as contraction strength increases the stroke volume ________. Group of answer choices decreases shows no chang