justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

A worker in an assembly line takes 7 hours to produce 28 parts. at that rate, how many parts can she produce in 35 hours?
Find a function f and a number a such that
If a tree falls in a forest and no one is around. does it still make a sound?
When purchasing her new car, Molly traded in her previous car, which was a Buick in good condition. The dealer offered her 80% of the listed trade-in value for
What least common multiple of 17 24 53?
Cell biologists have modified plants so that they can grow in different conditions or have different nutritional value.Do you think cell biologists should alter
Solve the equation:11 [10-5(y-10)]=220
$4.20 for 8 apples and $5.75 for 12 apples. which is the better buy?
What is true about electrons in the modern model of atom? (A) they are contained within the nucleus itself (B) their position can be accurately determined (C)
How an extrusive igneous rock forms?