friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Why did the diffusion of ideas and knowledge decrease during the Ming Dynasty?
should stan have checked his bike like Dainel did ? why or why not​
What is The value of 4 : 40.01
How many milliliters are equal to 5.265 liters? 5,265 milliliters 52.65 milliliters 52,650 milliliters 526,5 milliliters
PLEASE HELP!!!Which do you think is the better overall economic system: free enterprise capitalism or socialist capitalism? Write one or two paragraphs explaini
4 Carlos has 1 of a tank of fuel in his car. He uses of a tank per day. 10 How many days will his fuel last? days
Read Shakespeare's "Sonnet 100." What is the central idea of the sonnet? Where art thou, Muse, that thou forget'st so long To speak of that which gives thee all
Evaluate the expression 3 4/5 x − 2 1/2 for x = − 10
Select the correct answer. Which point is a reflection of T(-6.5, 1) across the x-axis and the y-axis? A. point U B. point V C. point W D. point X
sing a rap about stars wars! go!