munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

an ipad, originally selling for $789, is on sale for 30% off. what is the discount on the ipad?
determine the surface area of a square pyramid
In carrying out normal activities, cells use oxygen and produce carbon dioxide. the concentration of oxygen is higher in the blood than inside the cell, so oxyg
write the equation of the line parallel to the line 4x y = -1 and passing through the point (5,0).
At a recycling center, items are sorted and removed according to the materials they are made out of. In one mixture of recycling materials, 2.625 tons of metal
When constructing a line graph from a data table, the independent variable is recorded on the _______ axis. X or Y?
how many times larger is the mass of the sun than the mass of mercury?
All research data must be recorded _____. accurately approximately quickly
Victoria enjoys laughing with her friends as they walk around the track after school. Which best describes their heart rates during this activity? (10 points) V
T object]user: 8 alcohol can increase __________.