Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Prove identity tan 3x−tan 2x−tanx = tan 3xtan 2xtanx
how long is 63 months in years?
If 6x −3 = −5x +7, then x =? Can someone explain this one?
Write good insulators around the home
What is the biggest cause of extinction today? a. pollution b. exotic species c. global warming d. habitat loss
Hitler intended to defeat great Britain by
Lauren bought 20 ounces of sliced ham. she used 3/4 of the ham to make sandwiches for her friends and 1/5 of the ham in an omelet. how many ounces of ham were l
Madison was driving at 40 mph and went 80 miles. How long did it take madison?
Which sign is the less sign and which one is the greater sign (can someone please tell me I really need help! and I never understand the signs!) is this greater
During an investigation, a student determines that a copper sample has a density of 8.10g/mL. What is the student's percent error if the a ccepted density for c