cunninghamdaveigh cunninghamdaveigh
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie sells M&Ms out of her giant bag at 4 for 5 cents. The machine at the store sells you 9 for 25 cents. which is the better deal for you?​

Respuesta :

rellington001
rellington001 rellington001
  • 04-05-2021

Answer:

drip

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which diet would be best for Salvador to ensure he’s at a healthy weight
You should use _____ software for writing a letter.
A 16-ounce package of frozen vegetables costs $2.10. How much would you expect a 12-ounce package to cost?
Does the following passage contain a fragment? The dinner was really good. Because the vegetables were fresh, they were especially good. I loved it. -Yes fra
if FG=10 and HJ = 10. Which additional facts guarantee that FGHJ is a parallelogram? check all that apply.
There are 252 pieces of candy in a 14-ounce jar. How many pieces of candy are there per ounce in the jar ? A) 18 B) 0.056 C) 3,528 D) 9
Solve the equation or formula for the indicated variable. S = 5 r 2 t, for t
What is the length of GD
what factories influenced the peace treaties that ended world war 1
Hydraulic lifters or hydraulic lash adjusters (hla) may not bleed down properly and cause an engine miss if