shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression: -15-|15-|-15||
Write a main idea sentence(s) for each paragraph of the article, Robots on Earth. Intro (write 1 or 2 sentences): Paragraph #1 (write 1 or 2 sentences): Paragra
_ lines are _and run north - south
Can anyone help me with this
Determine the value of each of the following expressions. a. 2.2 × 1.3 2.2×1.3 b. 39.5 + 8.74, c. 33.4 − 2.11, d. 470.4 ÷ 5.6 470.4÷5.6
is -12.2 a rational number
please help i have no idea with this lesson
Solve for y. Reduce any fractions to lowest terms. Don't round your answer, and don't use mixed fractions. -65y + 19 < -2y +41
Write the equation of the line in fully simplified slope-intercept form. PLEASE HELP DUE IN 20 MINS !!!!
Define: Selective Servce​