addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

Which group launched a successful boycott against california grape growers?
Explain why christian france might have helped muslim ottomans in their fight against the christian habsburgs.
(blank)production is linked to an increase in the occurrence of skin cancers caused by holes in the ozone layer
solve each triangle. Round your answers to the nearest tenth
the person who would be most directly affected by changes in the buisness cycle isa. an emergancy room doctorb. a constructiin workerc. an orthadontistd. a coll
Alan's friends all smoke. alan has never wanted to smoke and his friends have never asked him to smoke. however, alan still feels compelled to start smoking. th
What is the solution to -5(x+6)(9×2)
who were the sons of liberty?
How were North Carolina and South Carolina different?
Solve x+1>3. Graph the solution. plz help.