person8546
person8546 person8546
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​

Respuesta :

jariviamontes
jariviamontes jariviamontes
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 for 16 ounces

Step-by-step explanation:

0.21×16=3.36

Answer Link
elijahshanks23
elijahshanks23 elijahshanks23
  • 02-04-2021

Answer:

$3.36 total

Step-by-step explanation:

0.21 * 16 = 3.36

(P.S., pls mark me brainliest, and have a nice day)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements about forestry education is true?
What is the area of the kitchen floor in this floor plan? a) 24 square meters b) 28 square meters c) 35 square meters d) 42 square meters
Which of the following conditions ended the Cuban Missile Crisis?
Exercise equipment compensates for acting irresponsibly and disregarding the rules of a physical activity
What is (81m^6)^1/2 simplified
Randall Jarrell wrote poems that expressed what
The cartilage which divides the nose in two parts is called the
how unemployment is impacting on the south africa economy?
which laws authorized the president to arrest and deport immigrants to criticize the federal government and limited the free speech of Americans?
Solve mathematics question: In photo:) Second:)