Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what should we do to protect our social and cultural customs and traditional in six points ​
We should be___________ (generous, loyal) to our motherland​
i need to find my friend amani and anna​
Each week, over 100,000 people manage to hurt themselves (or someone else) through the accidental mishandling of fire, knives, electrical appliances, chemicals,
What is the answer to this? Will someone help me? 5+(9)(6)
Briefly describe the process of protein synthesis and modification in a eukaryotic cell, from the ER to exiting via the plasma membrane. Include information on
The topic sentence or phrase is stated A. only at the beginning of a paragraph or list. B. only in the middle of a paragraph or list. C. only at the end of a pa
What 14 represents in the expression
Petro Roos is thinking of purchasing the business premises rather than renting it. Provide Two separate advantages and two separate disadvantages of this option
Dina spent 6 dollars on a sandwich. Then she spent 3 dollars on a drink. Addition expression: ______________________________ Subtraction expression: ___________