Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Why is it ironic that Teiresias is characterized as a “great seer”?
Scientists have determined that light is made up of electromagnetic waves light is made up of particles called photons light is both a longitudinal wav
PLEASE HELP!!!! Which of the following best describes the work of Descartes? a. He proved through calculus the existence of a heliocentric universe. b. He
Convert 25.25cm toTm.
7 less than -2 times a number x is greater than or equal to 41
PLEASE HELP IM IN A HURRY
The stated interest rate is the rate quoted in the bond contract used to calculate the cash payments for interest. a. True b. False
Write the balanced molecular equation for the neutralization reaction between hi and ba(oh)2 in aqueous solution. include physical states.
A rectangular board is 1.8 meters long and 1.5 meters wide. What is the area of the board in square millimeters?
Drivers age __________ are more likely than any other age group to be under the influence of alcohol at the time of a fatal collision