jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please answer this question ASAP
Four trends in the past decade have significantly influenced the landscape of global marketing. one of them is
1. The sales tax in New York is 8.25%. How much will an $83.99 jacket cost, including sales tax? 2. Harriet paid $349.65 for 7 fruit trees. If each of the trees
Will up-vote! What is 19.2 * 10^8 minutes in hours? A. 1.152 × 10^11 ​h​ B. 1.152 × 10^7 ​h C. 3.200 × 10^9 ​h​ D. 3.200 × 10^7 ​h​
Which word in the sentence is the predicate nominative? my uncle was a dairy farmer for ten years. a. farmer b. years c. dairy d. uncle
Find the missing number in the pattern. 1, 12, 23, _____, 45, 56 a. 31 b. 34 c. 37 d. 42
what is an underlying assumption or inference that the writer takes for granted.
What are hieroglyphics?
Combine the like terms to make a simpler expression: 4r+14-r-6
the graph of y=√x is shifted 2 units up and 5 units left, Which equation represents the new graph? A. y=-√x+5) +2 B. y=-√x-2) +5 C. y=-√x+2) -5 D. y=-√x-5) +2