koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Just need help with problems 1 to 7 this Page
John made $195 for 13 hours of work. At the same rate, how much would he make for 17 hours of work?
The quotient of a number and ten increased by eleven
Which best describes the diagnosis replaced by the new dsm-5 diagnosis of asd?
What's the answer to find y when x=9 if y varies directly as the square of x ,and y =100 when x= 5
What does the subscript 2 indicate in the compound mgcl2?
"this rock is fifteen million years old," is an example of ________.
using the smith bbq Report, if hourly wages increased by 10% next week from the current week, and all other costs stay constant , what will be the variance of t
What is every cell that contains certain structures that perform specialized functions
The first shot fired at the battle between British troops and colonial Minute Men at lexington and concord is often referred to as the shot heard around the wor