Seudónimo Seudónimo
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

if you can pls answer any of these 6-10 plz do it would really help
(pic below)

if you can pls answer any of these 610 plz do it would really help pic below class=

Respuesta :

evdiazsanch110
evdiazsanch110 evdiazsanch110
  • 04-03-2021

Answer: the first one is $0.35

price per apple

Answer Link
emily000090
emily000090 emily000090
  • 04-03-2021

Answer:

alexis: 7/12

tom: 12

Naomi: 21.55

Kevin: 41.657

   beef= 11.99 x 2 1/2= 29.975

        chicken= 6.49 x 1.8= 11.682

          29.975+ 11.682= 41.657

local store: each apple is .35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In 2009 , Usain Bolt set the world record for sprinting 100 meters in approximately 9 3/5 ​ seconds. Find his average speed in meters per second.
How many square feet of outdoor carpet will we need for this hole?
What is 2D design please can you write a step by step answer of how you would go about using it .
f(x)=x^2 what is g(x)
HELP ASAP AND ILL GIVE U BRAINLIEST Which of the following is true about the mass of an object? Select one: a. It decreases if weight increases. b. It cannot be
During a summer in which there were 10,000,000 swimmers at a state beaches there were 8 shark attac ks
How did colonization affect the course of American history
What is a republican government ?How is it different from a direct democracy?
Ahmad bought 5 ounces of salad greens for $4.00. What was the unit price per pound of the salad greens?(1 pound = 16 ounces) A.$7.20 B.$8.00 C.$12.80 D.$20.00 w
Molecules can be made of atoms of