joshm7667 joshm7667
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

8 oranges cost $3.60 How much does it cost for each orange?​

Respuesta :

Linabellomo Linabellomo
  • 03-03-2021

Answer:

Each orange costs 45 cents

Step-by-step explanation:

3.60 divided by 8 = .45

Answer Link
rachelleamaze25
rachelleamaze25 rachelleamaze25
  • 03-03-2021

Answer:

The answer is 0.45 cents

Step-by-step explanation:

We divide 3.60 by 8 and got 0.45.

Have a great day

Answer Link

Otras preguntas

25% of what nember is 19
How many square units are in the greatest area that can be enclosed by a rectangle whose perimeter is 20 units?
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
Factor the polynomial 6b^2-17b+10
Mrs.Savin receives a weekly base salary of $500,plus a commission of $1200 on each car that she sells. Write a function rule relating her total weekly pay p to
mike constructed a closed box that measures 2.5 feet long by 3 feet wide by 1.5 feet high. what is the total area of the material mike needs to construct the bo
Adam tried to compute the average of his 7 test scores. He mistakenly divided the correct sum of all of his test scores by 6, which yielded 84. What is Adam’s c
true or false a trapezoid is a polygon, so all polygons are trapezoid. explain.
which of the following organisms feeds on the largest variety of producers
WHICH EXPRESSION IS EQUIVALENT TO SIN 22 COS 18 + COS 22 SIN 18?