amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

SERIOUSLY NEED HELP HOT 10 MINUTES LEFT!! PLS HELP I WILL GIVE BRANLIEST!! AT LEAST COME TAKE A LOOK!!! MY FINAL QUESTIONS!SERIOUSLY NEED HELP HOT 10 MINUTES LE
If a photon has a wavelength of 6.83 x 10-12 m, what is its frequency?
Angle SQR and WQK are vertical angles. Angle SQR = 10x-2. Angle WQK = 7+9x. Find the value of x.
You have $200 in a savings account and $100 in a checking account. Each week, you add $50 to your savings account and $30 to your checking account. write and al
can some please help me with this
Which graph decreases, crosses the y-axis at (0, -7), and then increases? A. Graph C B. Graph A C. Graph B
Find the mean of the integers.. 5,-7,12,-10,15
A housekeeper had 3/5 of a spray bottle of a cleaning solution. She used 1/6 of the solution in a day. How much of the bottle did she ​use?
Suppose someone was unconvinced by Henry’s argument. What would be the counter-argument to his speech?
140 is what percent of 500?​