auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

To achieve an octet of valence electrons, a cesium atom will become an ion with what charge? -2 -1 +1 0
need an answer for this pls its mult choice
A factory bottles 360 bottles of juice in 5 minutes. Find the factory's unit rate of bottles per minute.
Geometry help please?! Equilateral triangle XYZ is cut in half by line segment XP where point p is the midpoint of YZ. If XY=6, what is the length of XP? A) 6 √
The purpose of the air filter is to
Write an equation of the line below.
30 POINTS!!!!! PLEASE ANSWER MATH PROBLEM CORRECTLY!!!!! VERY EASY MATH PROBLEM!!!!!!!! Marie is thinking of a multiple of 63, while Jay is thinking of a factor
Rafaela is a physical education teacher and has 25 girls and 35 boys in her class. She wants to divide the class into teams of the same size, where each team ha
PLEASE HELP ASAP, THANK YOU
What is the plot/problem in the book Anne Frank?