anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

4. A student is living on a budget of $1500 per month. He is spending 25% of his budget on rent, 20% on food, 15% on bills, and 30% on fun. a. Represent this in
How to write a equation from a graph
Find a counterexample to disprove the conjecture. Conjecture AB divides CAD into two angles. So, AB is an angle bisector of ZCAD. m ZCAB = 20° andm ZDAB = 20° m
Which trigonometric function is an odd function and why?
which ocean brings rain and mild temperatures to western canada
List three possible ways a company can process your data through their privacy policy.
How did Egypt depend on the Kingdom of Kush? It relied on Kush for gold for its economy. It relied on Kush for archers during major battles. It depended on Kush
Hello:)! how to do 1(c)?
The density of pure solid copper is 8.94 grams per milliliter. What volume does 5000 grams of copper occupy?
What does “who flew too close to the sun” mean?