gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Every fast food hamburger restaurant chain wants you to believe their product is the best because it is stored or prepared uniquely. Each of these is pursuing a
what changes did the new western states make that allowed more people to vote?
What sea lies along the eastern coast of Greece? I​
Find the area of a triangle with base b and helght . Round your answer to the nearest hundredth If necessary b = 14.3ml h = 10.7mi
Assume that Tracy Company uses a periodic inventory system and has these account balances: Purchases $440,600; Purchase Returns and Allowances $11,980; Purchase
Gross profit equals the difference between sales revenue and cost of goods sold plus operating expenses. net income and operating expenses. sales revenue and op
Arabica Manufacturing uses a predetermined overhead allocation rate based on the number of machine-hours. At the beginning of the year, it estimated total manuf
How to write a introduction
Find the equation of the line that is perpendicular to y = –3x + 1 and passes though the point (6, 3).
tell some jobs for more than 2 lakhs salary per month​