ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Solve for y.8^3-3y=256^4y
Binary equivalent of decimal number 170
How does a Retinal Scan Work?
how do you convert mol dm-3 to gdm-3 and vice versa
what is chemical energy?
What is the HCF of 2 x y and 6 x y?
In what ways did contributions from African Americans aid the struggle for abolition?
biomedical definition
Express the exact value of csc 60 degrees with a rational denominator?
solve the formula for the indicated variable  c=yt+y,for t (the solution is t=___)