lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

a community center is trying to raise $1680 to purchase exercise equipment. the center is hoping to receive equal contributions from members of the community. w
Analyse 3 connection between crime and unequal access to basic service​
I need help with b. I am having a brain fart and forgot how to do this!​
what is the shape of sf6​
what does his mother mean by the phase well we ain't poor we're just broke​
How did Washington feel about slavery
The War that which is currently happening between Afghanistan and Taliban. Whose fault do you think?​
Was all the blood shed associated with the French Revolution justifiable? Explain. 15 points
formation of bubbles can be associated with physical changes under certain contexts. provide examples of specific substances and describe the situations in whic
If a recycling center collects 3245 aluminum cans and there are 22 aluminum cans in 1 lb what volume in liters