smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what does y =mx +b mean and how do you use it to solve problems? whats the different between y=mx+b and y=mx + c
What does each of the facts shown above tell you about the element on the periodic table
Express as a trinomial: (2x – 3)(x + 7)
what prefix before saccharide would you use to describe sucrose
What energy transformations take place before digestion
Lysosomes can be compared to the recycling and garbage centers of a city. How can this comparison be justified? A; They break down their own membranes and diges
8√8 can be written in the form 8∧k , Find the value of k??? 8√8 can also be expressed in the form m√ 2 where m is a positive integer , Find the value of m? rat
Which organization helped provide legal assistance to the families taking part in the case of Brown v. Board of Education? A) the National Collegiate Athletics
Jennifer and Jessica come up with different answers to the same problem...
What is 7b/9b in simplest form? I'm not so sure how to do this.