ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following could be used to make the simplest circuit? a. a battery and a wire b. a battery, wire, and a switch c. a battery, wire, and a light b
Jillian is selling boxes of cookies to raise money for her basketball team. The 10 oz. box costs $3.50, while the 16 oz. box costs $5.00. At the end of one week
how the moon surface is visible to an observer on earth
An adjective can describe what?
The United States was poorly prepared for war because of the economic policies of James Madison. true or false
This Rwandan dictator formed the Rwanda Patriotic Front and ended the Hutu-inflicted genocide of nearly 1 million Tutsis. a. Paul Kagame b. Joseph Kabila c.
what is the first step you should take when writing a persuasive essay
The easiest way to convert your paper files into electronic files is by _______.
Last month Maria hiked the 5-mile mountain trail a number of times and she hiked the 10-mile canal trail several times. Let x represent the number of times she
A concentrated solution contains a large proportion of solute relative to the solvent. true or false