jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

please help me Why do you think that governments should reflect natural laws and encourage education and debate in 2 pieces of supporting evidence/ examples
PLEASE ANSWER!!! BRAINLEST WILL BE GIVEN!
Describe the structure of Roman Republic
What three peoples originally occupied the region around Rome?
aiden sold 12 more raffle tickets than Ethan in the school fundraiser together they sold 54 tickets. how many tickets did Aiden sell.
Which of the following would be the best title for this image? (4 points) Image of a person who is under arrest. Caption reads, 'You have the right to remain si
Why do writers use connotation? Give an example of denotation and its connotation.
write 28 plus 24 as a product of two factors using the GCF and the distributive property
Is a correlation of -.62 weaker than a correlation of .52 why or why not ?
substitution to determine if 19 was a solution to the equation