chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Cotter pins and lubricants used irregularly in a production process are classified as
What is the slope of a line that is perpendicular to the line whose equation is 0.5x−5y=9
Given the sequence in the table below, determine the sigma notation of the sum for term 4 through term 15. n | an 1 | 5 2 | −10 3 | 20
Players from the local Little League plans to hold a car wash as a fundraiser. If they charge $5 per car, how many cars do they need to wash to earn at least $2
The study of the importance of satisfying love and acceptance needs best describes which school of psychology
J. brown consulting paid $2,500 cash for a 5-month insurance policy which begins on december 1. given the choices below, determine the general journal entry tha
A business writer who wants to help readers rapidly process and group the information in a report should
give an example of something that is cyclic and non - cyclic
NEED FAST! Explain why King thinks the tension stirred up by his protest movement promotes social and political reform.
following ww1 the us economy could best be described as