moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Tisdale Incorporated reports the following amount in its December 31.2018. income statement. Sales revenue $285,000 Income tax ex
Where can you usually find Cupid?
please answer this question:)​
What were two typical responses of business owners when their workers went on strike
take it before its gone​
If the topic is too n.....
What is the area of the triangle? 4 2 _____units2
will mark branliest equation 9(2j + 5j). Pick a number from 1 to 10. Use that number to verify your three expressions (the original, the one from 3a, and the o
Find the area of each figure. Please help <3 it would be appreciated! (30 points)
There is not enough fresh water on Earth for everyone. O True O False