parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Anthropology developed during an intense period of globalization in the nineteenth century. What was one of the major characteristics of that period of globaliz
What is the term for unlearned, unorganized, involuntary responses that occur automatically in the presence of certain stimuli?
Changing the sentence structure and how quickly events unfold in a story can affect which literally element ?
What are the behaviors and physical characteristics of a species that allow them to live successfully in their environment called?
Solve 3x+11= k for x. a. x=3k-11B. x=k-11C. k+11 x=——— 3D. k-11 x= ——— 3 What’s the answer?
When 5.467 grams of compound z are burned in excess oxygen, 15.02 grams of co2 and 2.458 grams of h2o are produced. determine its empirical formula?
which of these quotes most shows nicks bias for gatsby
Which behavior of an expectant mother is unhealthy for the fetus
How did the development of agriculture change daily life in the neolithic age?
Read the sentence. After the grill is hot, add the steaks. The bolded words are what kind of clause?