kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
Explain what is the same about two fractions that are like fractions