shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

what was an economic benefit of the industrial revolution
The na/k atpase is an example of an atp dependent ligand-gated channel that allows for the movement of sodium against its concentration gradient. when this tran
answer both questions for brain
what is the degree of (3x - 8 + 4x^2) - ( 2x-6)
What is the data path width for a dimm that supports ecc?
Describe the immigrants that did not come willingly to the united states?
Representational art with an approach to naturalism covers:
Adam had always been the problem child of the family, getting in trouble for skipping school and routinely disobeying his parents and their rules for him. his p
How is blood routed through the small intestine? which class of nutrients enters the body via blood?
A congested computer network has a 0.010 probability of losing a data packet and packet losses are independent events. a lost packet must be resent. round your