pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

The data below shows the average number of text messages a group of students send per day. what is a histogram that represents the data? 20 5 8 22 10 1 7 15 16
Explain nitrogen fixation
How to do #9 because I do not get it at all
Jim earns $1,600 per month after taxes. He is working on his budget and has the first three categories finished. Housing $576 Food $272 Transportation $320 Why
25 POINTS!!! What was one difference between the role of the king and that of the nobles in Aztec society? A) The king could decide to go to war, while the nob
Which is larger 5 miles or 26,300 ft?
What does 28 tens divided by 4 equal?
Minuscule, what is the meaning of this word. xoxo~lexi~
Decribe the 3 major types of biomes
Use the chart to determine which pairs of atoms are arranged in the correct order according to increasing bond polarity?