sonniembarrett19
sonniembarrett19 sonniembarrett19
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pair of jeans is on sale 20% off. The sale price is $32. What is the regular price?

Respuesta :

vultude
vultude vultude
  • 01-02-2021
Original price: $40.00
Saved amount: $8.00
Answer Link

Otras preguntas

Line s has an equation of y = x - 10. Line t is parallel to line s and passes through (-1,-3). What is the equation of line t?
At what age do the student graduate from school?​
MesoAmerican groups include the Aztecs, the Maya, and the Anasazi. Please select the best answer from the choices provided T F anyone wanna talk either? hecka b
what is the capital city of america​
The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
please help asap!!! Lines AB and CD are perpendicular to each other. If 1 measures (3x + 3)°, and 2 measures 30°, what is the value of x? A. x = 120 B. x =
Tasmanian peace deal on forestry?
5. Among the largest passenger ships currently in use, the Norway has been in service the longest. The Norway is more than 300 m long, has a mass of 6.9 × 107
Combine like terms y+9+7(y+9)
how to do this worksheet