shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

you can buy 8 apples at the quick market for $1.45 you can buy 6 of the same apples at stop and save for $1.22 witch place is better to buy?
CHAPTER II—THE SHE-WOLF, an excerpt From White Fang By Jack London Breakfast eaten and the slim camp-outfit lashed to the sled, the men turned their backs on th
the sum of two numbers is 22. the difference is 6. what are the two numbers?
Can someone pls help me plssss
I need help finishing this. It has no due date but I would like to finish it soon:Topic: Why do girls have to pay for their feminine products at school?Argument
Chad likes to play Bingo at the nearby American Legion Hall. One day he goes into the hall with $14 in his pocket. When he comes out, he has no money left and o
Help me please please help
In the figure, a | e, m || n, and m/4= 102 degrees. What is the sum of m/4 and m/6?
PLEASE!!!! I NEED AN ANSWER
Which observation tool allows Shauna’s doctor to monitor her blood circulation in real-time? a microscope a telescope an X-ray an ultrasound