electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select four words that will complete the following prefix: re- . pay turn call lead behave play
find the vertical asymptote(s) of the graph given y=8/x
help meh pls im stuck on dis
What is the perimeter of trapezoid JKLM?
The blessings in which you this day rejoice, are not enjoyed in common. Which of the following correctly defines the word common as it is used here? Of ordina
It was one of those days that I didn't mind going to school because the weather was so pretty. The sky was overcast with clouds, and the air felt like a warm ba
a square tile with perimeter of 32 inches. what is the length of each side of the tile?
what is the meaning of kudakolu
What is the percent change in $110 to $96
Which of the following is an effect of Douglass's allusion to the biblical story of the sons of Ham? It establishes Douglass as a religious man. It establ