estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

ALGEBRA 2 HELP ASAP PLZ
Coordinate Plane Drag the item from the item bank to its corresponding match. Ordered Pair Quadrant Coordinate Plane Coordinates Origin X-Axis X-Intercept Y-Axi
Other than the Holocaust, what other hardships have Jewish people experienced in their existence?
How many hours worked is 1:45-4:00?
Your boss wants to know the address of the router that his computer is using. What do you tell him? a) Find out what the default gateway is of his computer. b)
A rectangular prism is 11 3/5 meters long 9 meters wide and 12 1/2 meters high what is the volume in cubic meters?
if f(x)=x+4 and g(x)=x^2-1, what is (g*f)(x)​
What region was under the control of the Soviet Union!!!!
Ok so the equation d=70t represents the distance in miles covered after traveling at 70 miles per hour for t hours... What is D when T is 2.25
A bicyclist covered 5/7 of his route and an additional 40 miles. He has yet to cover 118 miles less than 0.75 of his route. How long is his route in miles?