danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

What is a Numbers pyramid
If something cost $599 and now it is 7% off. What would the cost be now?
please helllppp meeee
WILL MARK BRANLIEST!! HELP ASAP!!! Find the difference. Write your answer in simplest form. 8 5/12- 3 5/8
How does an atom of bromine-79 become a bromide ion with a -1 charge?
If the Amazon forest is destroyed, the coastal towns will be under water ( ) True or False?
Which type of doctor specializes in treating cancer patients?
To study two languages together, which is better, languages of same or different roots and origins?​
Suppose you have just enough money, in coins, to pay for a loaf of bread priced at $1.95. You have 12 coins, all quarters, and dimes. Let q equal the number of
How did Enlightenment ideas impact the development of economic, political, and religious structure in the western world?