rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Flexibility is not important when performing daily tasks. Please select the best answer from the choices provided. T F
Individuals who have difficulty using a tool for anything other than its proper use may have difficulty solving a problem due to __________. a. experiencing me
Which one of the following is not equal to 100 meters? 0.100 kilometers 10 hectometers 10,000 centimeters 100,000 millimeters
Stacey worked on her garden for 4 3/4 hours. Josh worked on his garden 2/3 times as long as Stacey. Vicki worked on her garden 1 3/8 times as long as Stacey. Se
The slope of a line is represented by the variable _____. X y m b
Why did the United States sign a treaty with Spain?
A rental car company charges a fixed fee of $30 plus $0.05 per mile. Let C represent the total cost of renting a car and driving it M miles
70%of what number is 105
what event in 1911 focused attention on the need to protect factory workers
Notebooks cost $1.20 each. This weekend they will be on sale for $0.80. What percentage is the sale?